Jitka

Jitka Virtuální adopce
Nazdárek ve spolek, já jsem skoro už 12 letá kravička Jitka.

Můj osud by se dal přirovnat trošku ke zlaté kleci. Žila jsem celý svůj život v plzeňské Zoo v koutku hospodářských zvířat a byli jsme tam taková raritka. Aby prý děti dneška věděly, jak vlastně vypadá kráva, koza nebo prase. Víc a víc jsme totiž za zdmi velkochovů a většina lidí s námi nikdy ani nepřišla do styku.

Malá Luna mi vyprávěla, že když prý byla s Kubou a Marií v Praze na Letné, tak se s ni skoro každý fotil a plno lidí říkalo, že je to poprvé, co vidí kozu??? Prosím??? No, proč se vůbec divím, že… Každopádně jsem měla prvotřídní zdravotní servis, několikrát denně kontrolu, výměnu slámy a sena, plno dobrot, ale… jedno velké ale.
Brali mi totiž moje děti. Vždy říkali, ať je to aspoň holčička, aby mohla zůstat, býčci jsou totiž prý k ničemu. Nedávají mléko a tak je jejich osud velice brzy zpečetěn.

Jednou měl být také můj osud zpečetěn a když mi táhlo na 11 let, měla jsem být poslána za jateční cenu bůh ví prý kam. Naštěstí se objevila duše, která byla v Zoo na brigádě a poznala tam mě. Zamilovala si mě, nosila mi často mrkev a jablíčka a staly se z nás kamarádky 🙂
Takže když se takhle dobrá duše dozvěděla, že i když bych se mohla dožít až 25 let, tak do roka „jdu“, nezaváhala… začala obvolávat všechna možná místa, až se dovolala sem k nám na farmu.
Tenkrát tu snad neměli ani žádná zvířátka, nebo max Dorotka s Lízou už tu byly, tak se obyvatelé farmy báli přislíbit pomoc a domov, když nevěděli, zda budování farmy půjde rychle a zda si na takový kolos, jakým já teda rozhodně jsem, vůbec troufnou 🙂 takže jen odpověděli, ať dáme vědět, až bude záchrana aktuální a že uvidí, buď mi najdou domov jinde, nebo půjdu k nim.

A jak to tak bývá čas šel a šel a na mě se skoro zapomnělo a představte si, že tu na farmě docela mákli a když má záchrana byla aktuální, tak tu dokonce měli čerstvě telátko Grace. Vlastně to byla ona, kdo byl mým vstupním lístkem sem na farmu.
Grace totiž tolik plakala po mamince, že byli dokonce rádi, že zkusí přijmout mě, zda se s telátkem neskamarádím a nebudu jeho náhradní maminkou.

Všechno dopadlo úplně parádně a tady se můžete mrknout, jak jsme s Grace poprvé lítaly spolu na pastvině 🙂
https://www.facebook.com/farmanadeje/videos/2128209967401254/

Víc už vám neprozradím takto písemně, ale jedině „ústně“ u nás tady v ráji 😀 Dělám prej parádní selfíčka… teda já ne, vy, ale já jako modelka jsem prej k zulíbánííííí, tak připravte foťáky a jdeme na tooooo….. 😀

 


FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top