Luna

Luna

Ahoj všichni,

já jsem kozička Luninka a jsem v azylu od konce srpna, kdy jsem byla zachráněná Kubou a Maruškou, kteří se o mém smutném osudu dozvěděli a neváhali pro mě jet pěknou dálku, abych byla co nejdříve v bezpečí. Smutný je, že mě vlastně zachránila moje zlomená nožka a mrtvá maminka, protože to byl důvod, proč mi byla hledána pomoc.

Tam, kde jsem byla umírali prý jehňátka a kůzlátka jak na běžícím páse 😞 Ani mě by si nikdo nevšiml a neřešil mě, kdybych na tom nebyla až tak moc zle. Byla jsem hladová a vysílená, jak by taky ne, když mi umřela maminka, když jsem byla ještě úplně maličká a žádná jiná koza mě nechtěla přijmout… a pak se to stalo, zlomila jsem si nožičku a pajdala sem a to už bylo jasný, že s tímhle tu dlouho nevydržím a tak se můj špatný a smutný stav stal mojí vstupenkou sem na farmu.

Pamatuju se, jak přijeli autem ňáký dva lidi a snažili se mě ve stádu chytit, ale já utíkala jako o život, aby mě nechytili, jak já mohla vědět, že jsou to moji zachránci… Pro svou nožičku jsem samo nedokázala moc utíkat a tak mě Maruška za chvíli chytila a bylo jí úplně jedno, že sem plná klíšťat a ňákých breberek a hned si mě vzala do náruče, začala mě hladit a říkat moc hezká slova. Většině sem vůbec nerozuměla, ale ten tón hlasu byl jak balzám.
https://www.facebook.com/farmanadeje/photos/a.1509456059276651/2241946096027640/?type=3&theater

Naposledy sem se takhle v bezpečí cítila u své maminky. Nasedli se mnou do auta a už jsme někam jeli. Koukala jsem se z okna a nechala se chovat, to vám bylo tak příjemný… taková změna najednou. 🙂 Doma mě čekalo pěkná bandička lidí a ještě větší bandička zvířat 😀

Nemohla jsem ale se všemi být, byla jsem docela nemocná a tak jsem musela do karantény. První noc jsem spala venku s mýma zachráncema, ale potom jsme se odstěhovali do Růženky bývalého domku, kde jsem spala s Maruškou asi 14 dní 🙂 když jsem byla už silná a zdravá, začala jsem objevovat farmu a všechny její obyvatele.

To vám byla legrace, tolik zvířat. Většina teda mnohem větší než já kdy budu 😀 ale nebojím se jich 🙂 jsou to moji kamarádi.
S obří prasničkou dokonce lehávám a hřeju se o její tělo 😀

Když tu někdy zůstanete přes noc, uvidíte 🙂


FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top