Eliška a Bertík poznávají lásku

Jak to osud někdy zvláštně zamíchá… jeden život odešel a další přišli… jedna bytost už si tu splnila vše, co potřebovala a druhá svou cestu teprve začíná. A tak se u nás, během pár dní od sebe objevila dvě miminka.

Eliška neměla lehký start a byla svou maminkou odmítnuta. Ovečce se narodila dvě jehňátka, ale jen jedno přijala. Když se prý Eliška přiblížila, tak jí velkou silou odstrčila. Byla jí zima a pouze bečela a chtěla také za maminkou. Další nelehkou situací byl majitel statku, kde se narodila, a kterému bylo jedno, že mláďata zemřou a odjel… tohle je naprosto běžné, nikomu se nevyplatí starat se o nepřijatá mláďata, tak je téměř každý, kdo ovce nebo kozy chová, nechává napospas osudu. Ať se nám to chce nebo nechce věřit, jsou to tisíce a tisíce miminek umírajících zimou, hlady a vyčerpáním… 💔😥 opuštěné a nechtěné.

Eliška měla veliké štěstí, že poblíž byli andělé, kterým její osud nebyl lhostejný a začali rychle jednat a hledat informace. Eliška musela co nejdříve do tepla a mít plné bříško. První tři dny jsou nejkritičtější a jelikož pravděpodobně neměla mlezivo a tedy má velice sníženou imunitu, kterou musí co nejrychleji zvýšit, neváhali jsme ani chvíli a maličkou si vzali pod svá křídla. Papá krásně, i když to ze začátku moc nešlo, ale pomohli nám pejsci, od kterých chtěla Eliška hned sát. Neměli s ní však moc trpělivosti, tak jsme přišli hned na plán B a tím byl kus vlny od Jarouška, do které jsme zabalili lahvičku a to jste neviděli, co to s ní udělalo… 😍 začala bumbat jako blázínek, ani jsme tomu nechtěli uvěřit. Jsme moc šťastní, že malá papá, jen hovínko je jednou pěkný a jak má být, pak zase trošku řidší, tak hlídáme a malou zahříváme a chováme ..

Včera před půlnocí jsme ho přivezli 🐏
Beránek, který je v šesti týdnech téměř stejně maličký, jako Eliška, které je 5 dní 😞
~
Maminka neměla mlíčko, nevíme přesně co se stalo a proč to nikdo neřešil dřív, dozvěděli jsme se o něm náhodou. Je velice slabý a hubený, daří se nám ho krmit, pije krásně. Ale stále je v nebezpečí.
Ráno jsme vám psali, že jedeme na veterinu a pan doktor se u nás zastaví i zítra. Nechceme nic podcenit. Je to miminko a je tolik křehké.
~
Ani nevíme proč, ale přišlo nám to, jako by nám ho poslal Miky, beránek, kterého se nám nepodařilo zachránit, přijel k nám v listopadu s rozjetým tetanusem. Nikdy na něho a náš společný boj o jeho život nezapomeneme..
~
Jméno Miky ti broučku malinkej necháme, uděláme pro tebe maximum, aby jsi se zotavil a brzy skákal a radoval se ze života, jako Eliška, která je u nás od úterý a potřebuje kamaráda 💛
~
Myslete na broučka💛🕊️


One comment on “Eliška a Bertík poznávají lásku
  1. Mila napsal:

    To jsou nádherni tvoreckove, ja je miluju zviratka, musime se na ne prijet posivat, uz se nemuzu dockat!!!!:******

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top