Mikyho příběh

Ahoj, jsem Miky a slíbil jsem, že Vám povím svůj příběh.
Žil jsem dlouhou dobu pouze na řetězu, přitom jsem byl tak hodný a klidný. Můj majitel hodně pil, zapomínal na mě a když se mi zamotala noha do řetězu, ani si toho nevšiml. Bolelo to, trvalo to hodně dní a já o nohu přišel. Odvezla mě rodina majitele, to bylo moc fajn. Dostal jsem pár kamarádů a pěknou zahrádku. Zanedlouho se ale zase všechno nějak pokazilo, začalo se mluvit o tom, že už nejsou peníze na chov, že přijede řezník. Miloval jsem tři malé holčičky a jejich maminku. Bojovaly za mě, přemlouvaly a potom někam volaly, říkaly mi, ať se nebojím. Mezitím ale jiní lidé zabíjeli moje kamarády. Byl jsem z toho moc smutný, najednou zase sám.

Včera přijelo auto, myslel jsem si, že už jsem na řadě já.. Nechtěl jsem s těmi lidmi nikam jít, i když na mě moc hezky mluvili. Nechtěl jsem do toho auta!! Bylo vystlané slámou a plné dobrot, ale já se moc bál. Cesta byla dlouhá, trochu mě uklidnilo drbání kožíšku, ale strach byl silnější. Když jsme zastavili byla už tma, vedli mě někam a já se tak bránil a lehal jsem si na zem. Když mě dotlačili do zahrady vykoukla na mě jiná ovečka, malinká a zvědavá. Říkali jí: „Kempí tady máš kamaráda, on taky špatně chodí.“ Dostal jsem dobroty, ale moc se mi nechtělo jíst, Kempí snědla všechno místo mě a pak se nacpala na moji slámu a celou noc jsme si povídali. Teď už se nebojím, vím, že mě nezabijí, od rána pozoruji ostatní zvířátka a je jich tady opravdu hodně! Jsem ještě trochu opatrný, ale šťastný. Všichni mě chodí hladit a říkají mi: „Miky, vítej doma.“


Tak jsem se na „invalidovně“ trochu zabydlel a docela se těším na další dny ❤️


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top