Pátá brigáda

Poslední, v pořadí už pátá brigáda skončila a my jsme zase o krok dál k našemu cíli.

Moc děkujeme všem, kteří přijeli, někteří jako obvykle z velké dálky, tj. ze Slovenska a chopili se lopat, benzinových zemních vrtáků, křovinořezů a podobných pekelných strojů, někteří poprvé, a tak byl pocit z vykonané práce o to silnější.

Vrtání děr pro kůly venkovního oplocení  se ukázalo jako těžká a pomalá práce, takže si příště pozveme lokální firmu s hydraulickým vrtákem, jelikož benzínový nebo ruční  na to prostě nestačí.

Křehké dívky zaujaly pozice u velké ohňové díry, kde opalovaly mohutné akátové kuly, aby nám v zemi vydržely co nejdéle. Práce to nebyla lehká, takže to byl doslova křest ohněm a sluncem, jelikož počasí nám opět přálo.

Slovenští borci mimo jiné postavili zvýšený záhon, do kterého už brzy zasázíme třeba saláty.

Poděkování putuje i do bistra Herbivore za doslova kýble ovesných karbanátků a hlívového guláše. Po vydatném obědě (u někoho i před obědem, že) přijde vhod sladká tečka v podobě úžasných brownies a o tu se postaralo MoMo Veg Cafe . Když už jsme u toho jídla, nesmíme zapomenout na 6kg domácího bramborového salátu od Lenky a par litru segedýnu od Katji  Všem myslím chutnalo a kuchařkám moc děkujeme.

Závěrem prosím omluvte nedostatek vody. Ukázalo se, že úpravna vody z vrtu je neúměrně drahá a budeme tedy muset zařídit pro lidské obyvatele přípojku vody obecní. Víme, že na Farmě panují spartánské podmínky co se týká hygieny a komfortu a jsme vám vděční, že to s námi vydržíte, než to dáme do pořádku.

Mějte se dobře a buďte štastni.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top