Jurta je pod střechou!

Milí příznivci Farmy Naděje, máme pro vás dobré zprávy. Na našem pozemku v Dobrovítově už stojí jurta, která poskytne prvotní zázemí pro budování pastvin a přístřešků pro zvířata.

Začátkem září jsme s Radkem, Honzou a Petrem postavili základy pro jurtu (více zde a tady). Poté se čekalo, až se vyrobí dřevěná podlaha, dřevěná konstrukce, skleněná kopule a také až se ušije plachta a střecha. Na přelomu října a listopadu bylo vše připraveno, a tak jsme se ještě s pomocí dalších kamarádů Martina a Pavla pustili do díla. A za tři dny bylo hotovo! První a druhý den se pokládala izolace a podlaha, třetí den jsme zvládli připevnit konstrukci, zaizolovat stěny, vyšvihnout střechu i s kopulí, obléct jurtu do kabátu a osadit dveře a okna. Jednou nám svítilo sluníčko, jednou (vlastně většinou) pršelo a foukalo, ale práce nás těšila a utužila a z výsledku máme velkou radost.

Včera jsme byli dotáhnout poslední venkovní i vnitřní detaily a nainstalovat komín. O víkendu pojedeme natřít podlahu, a pokud seženeme vhodná kamna, poprvé si v jurtě zatopíme. Až bude všechno hotové, rádi vás na farmě uvítáme při příležitosti první malé kolaudace. Sledujte proto náš web a FB, aby vám neunikla informace o termínu.

A co dál? Nyní čekáme na vydání územního souhlasu a stavebního povolení pro vrtanou studnu a na souhlas sousedů se stavbou oplocení. V procesu je také vybudování elektrické přípojky a dokončujeme architektonickou studii, která se dočkala několika změn. Už brzy vám ji představíme. V nejbližších dnech nám místní zemědělské družstvo zorá pozemky určené pro pastviny a na jaře je osejeme trávou a bylinkami. Jakmile bude na pozemku elektřina, můžeme se pustit do stavby zimního přístřešku pro zvířata, kurníku a skleníku a dalšího zázemí. Zkrátka pořád se něco děje, pořád je co dělat. Na zmíněné dílčí projekty budeme potřebovat dobrovolníky, o jednotlivých brigádách vás budeme informovat, až to bude aktuální.

Na závěr mi dovolte moc poděkovat našemu milému sousedovi panu Zavoralovi, který nám po dobu stavby ochotně umožnil přístup k vlastnímu zdroji elektrické energie, protože my zatím na přípojku elektřiny čekáme. Děkujeme!

Tým Farmy Naděje

 


One comment on “Jurta je pod střechou!
  1. Boe Devi napsal:

    Really, really beautiful pictures. Even though I’ve been friends with Mari for quite a while, I had not seen the website. So happy to see your website and all the hard work you’ve been doing. Love Boe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top