Jurta je pod střechou!

Milí příznivci Farmy Naděje, máme pro vás dobré zprávy. Na našem pozemku v Dobrovítově už stojí jurta, která poskytne prvotní zázemí pro budování pastvin a přístřešků pro zvířata.

Začátkem září jsme s Radkem, Honzou a Petrem postavili základy pro jurtu (více zde a tady). Poté se čekalo, až se vyrobí dřevěná podlaha, dřevěná konstrukce, skleněná kopule a také až se ušije plachta a střecha. Na přelomu října a listopadu bylo vše připraveno, a tak jsme se ještě s pomocí dalších kamarádů Martina a Pavla pustili do díla. A za tři dny bylo hotovo! První a druhý den se pokládala izolace a podlaha, třetí den jsme zvládli připevnit konstrukci, zaizolovat stěny, vyšvihnout střechu i s kopulí, obléct jurtu do kabátu a osadit dveře a okna. Jednou nám svítilo sluníčko, jednou (vlastně většinou) pršelo a foukalo, ale práce nás těšila a utužila a z výsledku máme velkou radost.

Včera jsme byli dotáhnout poslední venkovní i vnitřní detaily a nainstalovat komín. O víkendu pojedeme natřít podlahu, a pokud seženeme vhodná kamna, poprvé si v jurtě zatopíme. Až bude všechno hotové, rádi vás na farmě uvítáme při příležitosti první malé kolaudace. Sledujte proto náš web a FB, aby vám neunikla informace o termínu.

A co dál? Nyní čekáme na vydání územního souhlasu a stavebního povolení pro vrtanou studnu a na souhlas sousedů se stavbou oplocení. V procesu je také vybudování elektrické přípojky a dokončujeme architektonickou studii, která se dočkala několika změn. Už brzy vám ji představíme. V nejbližších dnech nám místní zemědělské družstvo zorá pozemky určené pro pastviny a na jaře je osejeme trávou a bylinkami. Jakmile bude na pozemku elektřina, můžeme se pustit do stavby zimního přístřešku pro zvířata, kurníku a skleníku a dalšího zázemí. Zkrátka pořád se něco děje, pořád je co dělat. Na zmíněné dílčí projekty budeme potřebovat dobrovolníky, o jednotlivých brigádách vás budeme informovat, až to bude aktuální.

Na závěr mi dovolte moc poděkovat našemu milému sousedovi panu Zavoralovi, který nám po dobu stavby ochotně umožnil přístup k vlastnímu zdroji elektrické energie, protože my zatím na přípojku elektřiny čekáme. Děkujeme!

Tým Farmy Naděje

 

One comment on “Jurta je pod střechou!
  1. Boe Devi napsal:

    Really, really beautiful pictures. Even though I’ve been friends with Mari for quite a while, I had not seen the website. So happy to see your website and all the hard work you’ve been doing. Love Boe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.