Máme zoráno a kamna v jurtě

Milí příznivci Farmy Naděje, jsme tu s dalšími novinkami z Dobrovítova. Minulý týden ve středu jsme zorali a v neděli jsme do jurty dovezli kamna a poprvé zatopili.

Pro ty, kteří nás nesledují od samého začátku, připomeňme, že pozemek, na kterém roste Farma Naděje, je pole. Letos tam rostla řepka, v příštím roce přijde řada na pšenici. Abychom z pole udělali louku, tedy pastvinu pro velká zvířata, bylo nutné nejprve provést úřední změnu využití pozemku z pole na trvalý travní porost (už je vyřízeno) a poté pozemek připravit tak, aby se na něm dala zasít tráva a bylinky. S tím nám pomáhá zemědělské družstvo ve Zbýšově, kterému touto cestou děkujeme.

První fázi máme za sebou, ve středu 9. prosince v osm hodin ráno jsme měli v Dobrovítově dostaveníčko s traktorem a jeho šikovným šoférem, který nám zoral dva hektary určené pro pastviny. Příští rok na jaře je pak osejeme travním a bylinným semenem a založíme louku pro krávy, ovce a kozy.

V neděli odpoledne jsme do jurty dovezli kamna a poprvé zatopili, aby se dobře vysušila plachtovina i izolace. Strávili jsme v našem prvním skromném příbytku krásné tři hodiny a představovali si, jak se za okny pasou spokojená zvířata, roste naše vlastní zelenina, ovoce, květiny, šumí stromy, jak přijíždějí dospělí i děti, aby strávili čas v laskavém prostředí a dozvěděli se něco víc nejen o životě tzv. hospodářských zvířat, ale i o přírodě a možná i sami o sobě, protože všechno se vším souvisí a jedno od druhého nelze oddělovat. Až jsme z toho přemýšlení a snění usnuli…

A jak bude Farma Naděje vypadat, jaká je naše představa? Těšte se, už zítra vám ukážeme architektonickou studii, s jejíž pomocí začneme oslovovat významné sponzory. Tak držte palce, ať jde všechno tak, jak má.

Tým Farmy Naděje


4 comments on “Máme zoráno a kamna v jurtě
 1. Daniel Suk napsal:

  Ahoj Káťo, to je skvělé, že tak cílevědomě a s hravostí postupujete. Také se těšíme až na našem pozemku vedle permafarmy, kterou tvoříme s kamarádem začneme stavět příští rok náš slamák a budeme časem co nejvíce soběstační. Ať se Vám ve všem daří. Dan.

  • adminus napsal:

   Ahoj, Danieli! 🙂 Díky za milou a povzbuzující zprávu. Doufám, že až bude slamák stát, budeme se moci přijet podívat. Čím více takových projektů, tím lépe, Matka Země i my to potřebujeme – vracet se k přírodě. I vy jste samozřejmě na farmě vítaní, i když zatím nemáme žádná zvířata. Držím vám palce, ať se vám všechno daří, jak je třeba. Katka

 2. buffalo napsal:

  takže vy počítáte jen s „významnými“ sponzory nebo i budete vyvíjet nějakou činnost aby jste si na svůj provoz vydělali svou prací ?

  • adminus napsal:

   Ahoj, Buffalo, významné sponzory budeme oslovovat proto, abysme rychleji získaly peníze na samotné centrum, což budou milionové částky. Určitě jsou lidé, kteří hledají, kde přispět svými penězi, aby podpořili dobrou věc, tak proč jim nenabídnout i náš projekt? Jinak samozřejmě usilovně pracujeme a budeme nadále pracovat na tom, abychom byly co nejvíce soběstačné 🙂 Nehledě na to, že už jsme do projektu investovaly nemálo vlastních prostředků a ještě investovat budeme. Měj se fajn, Katka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top