Našli jsme ideální pozemek!

Milí příznivci Farmy Naděje, rádi bychom se s vámi podělili o dobré zprávy a události uplynulých čtyř měsíců. Věříme, že vás potěší 🙂

Čím začít? Před koncem loňského roku do projektu Farma Naděje vstoupila nová posila, která s sebou přinesla nejen elán do práce, ale i potřebné finance na koupi pozemku.

Začátkem listopadu jsme tedy s novou vervou začali pátrat v nabídkách realitních serverů a během tří dnů jsme narazili na parcelu, která nás okamžitě nadchla nejen svou cenou, ale i rozlohou a prostředím. Pozemek se nachází v obci Dobrovítov ve Středočeském kraji nedaleko vodní nádrže Švihov (24 km) a měst Kutná Hora (23 km), Čáslav (17 km), Golčův Jeníkov (15 km), Ledeč nad Sázavou (13 km) a Zruč nad Sázavou (22 km), 25 minut od dálnice D1, 93 kilometrů od Prahy a 143 kilometrů od Brna.

Při pohledu na mapu České republiky je Dobrovítov takřka v jejím pomyslném středu (odkaz na mapu zde).

mapa1

Leží mezi krásnými lesy, poblíž přírodního parku Jánský potok s Pilským rybníkem a kousek od turistické trasy z Uhlířských Janovic do Leštiny u Světlé (viz další obrázek).

mapa2

Skvělá je i cena a rozloha pozemku. Za necelého půl milionu majitelka původně nabízela 2,2 hektaru zemědělské půdy, která je už nyní rozdělena na dvě stavební parcely, výhled na stavební pozemek a pole (viz další obrázek).

mapa3

Když jsme ale prodávající vylíčili, pro jaké účely pozemek kupujeme, byla naším záměrem tak nadšená, že nám ke stávajícím 2,2 hektarům přidala ještě louku na druhé straně obce o rozloze více než 4000 metrů čtverečních. A to zcela zdarma!

Výhodou pozemku je také to, že leží na kraji obce a je součástí pole, takže věříme, že je tu možnost Farmu Naděje v budoucnu rozšiřovat odkupem či pronájmem okolních parcel.

Cítili jsme, že to je to správné místo. Řekněte sami – i to jméno: DOBROVÍTOV. Dobro. Vítov. Vítejte v dobru 🙂

Podařilo se nám překonat i malou překážku v podobě nájemní smlouvy se zemědělským družstvem, které mělo „náš“ pozemek obhospodařovat až do roku 2020. Předseda družstva nám vyšel vstříc a souhlasil s předčasným ukončením smluvního vztahu ke dni podpisu kupní smlouvy.

Dnes jsme tedy konečně složili finance do notářské úschovy a ve čtvrtek podepisujeme kupní smlouvu. Zároveň pracujeme na založení spolku Farma Naděje, abychom mohli otevřít transparentní účet a začít s fundraisingem, vytváříme webové stránky s e-shopem, ve kterém si budete moci zakoupit trička, tašky a další předměty s logem Farmy Naděje, navazujeme důležité kontakty, domluvili jsme spolupráci s jinými projekty, které ladí s naší myšlenkou a plány, čekají nás jednání se starostou, úřady, krajskou veterinární správou a dalšími institucemi.

Marketingovou či finanční pomoc nám zatím přislíbily Lifefood, síť veganských restaurací Loving Hut, projekt Jídlo lásky a další. S prosbou o pomoc a podporu se samozřejmě budeme už brzy obracet i na vás, naše příznivce. Ať už se bude jednat o peněžní příspěvky na dílčí projekty (vybudování elektrické přípojky, čističky odpadních vod, studny, terénní úpravy, budování ohrad apod.), nebo o pomoc v podobě vašich znalostí, dovedností a brigád přímo v Dobrovítově.

Už teď funguje provizorní web www.farmanadeje.cz, kde najdete základní informace, průvodní video a kontaktní formulář, kam nám můžete napsat, jak byste se rádi zapojili a pomohli. Kontaktovat nás samozřejmě můžete i zde na FB.

Příště se těšte na příběh našeho vůbec prvního zachráněného zvířete. Sice nespadá do kategorie „hospodářské“, ale naše setkání bylo natolik symbolické, že jsme se rozhodli udělat z něj našeho maskota. A jak se jmenuje? No jak jinak než Vítek! 😀

Držte nám palce, vše se krásně rozjelo a běží, jak má.
Tým Farmy Naděje


9 comments on “Našli jsme ideální pozemek!
 1. Profilový obrázek Hanka napsal:

  Zdravím!
  Baječný projekt! Rok jsem dobrovolničila na této farmě v Nizozemí http://www.hamstermieden.nl/pages/home.aspx.
  Farma je součástí holandských pečovatelských farem, které navštěvují děti jako terapii ke svému handicapu.
  Kdyby cokoli, dejte vědět…

  • adminus adminus napsal:

   Zdravíme, Hanko, moc děkujeme za tip a nabídku pomoci. Píšeme si vás a kdyby cokoli, ozveme se 🙂 Krásný den, Katka a spol.

 2. Profilový obrázek KVĚTA. 65 let. napsal:

  Držím palce a přeji moc, moc energie ve vašem úsilí. Díky, že jsou ještě v naší společnosti lidé, jako vy.

  • adminus adminus napsal:

   Milá Květo, my moc děkujeme za povzbuzující zprávu! Myslete na nás a určitě se nám to podaří. Čím více pozitivní energie, tím lépe 🙂 Snad se na farmě brzy sejdeme osobně. Katka a spol.

 3. Profilový obrázek Markéta napsal:

  Dobrý den, velmi ráda pomohu, můžeme udělat nějaký rozhovor s vámi nebo článek, zviditelnit to, ať to osloví co nejvíce lidí, určitě by i ostatní pomohli, pokud budete mít zájem, pak jsem vám k dispozici, fandím takovým projektům

 4. Profilový obrázek Lida Lukes napsal:

  Zdravim,delala jsem 5let na bylinkove farme na Novem Zelandu(:rada,kdyz to pujde pomuzu ,kdyz budu v Cechach.Vse je jak se zda uzasne….drzim palce.zaradte me do posty,prosim

 5. Profilový obrázek jakub-es napsal:

  Samé dobré a úžasné zprávy! Držím palce. <3

1 Pings/Trackbacks pro "Našli jsme ideální pozemek!"
 1. Chci přispět napsal:

  […] budou potřeba především na zasíťování pozemku v Dobrovítově, vybudování a údržbu zázemí, plat pro zaměstnance, kteří budou na farmě […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Košík

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.nakupem.cz
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Koupí oblečení a doplňků přispějete 10% Farmě Naděje
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Koupí velmi kvalitní Křemeliny podpoříte Farmu. Křemelina DiatomPlus 240x400px co je Křemelina ?
Koupí služeb firmy Tlapky Doma podpoříte Farmu. tlapky_doma
Koupí služeb od Pragonet podpoříte Farmu. Pragnet 240x400px

Kategorie produktů

Top