Hithit: Zimní bejvák pro zvířátka, letní hřiště pro děťátka

Ve spolupráci se serverem Hithit jsme před pár dny odstartovali kampaň, s jejíž pomocí vybíráme peníze na zimní stáj pro zachráněná zvířata a dětský koutek pro naše nejmenší návštěvníky. Budeme rádi za jakýkoli finanční příspěvek a sdílení. Dobrý pocit a zajímavé dárky vás neminou 🙂

Rozjeli jsme kampaň na Hithit. Podpoříte nás? Budeme vděční za každý finanční příspěvek i za sdílení! 🙂

Dovolili jsme si pro vás u příležitosti spuštění kampaně na Hithit
složit krátkou motivační báseň:
 
Máte rádi zvířátka
a živá ještě raději?
My nedáme je na jatka
my jim dáme naději.
Když každý pošle stovečku
pro kozu, prase, ovečku
postavíme bejvák,
aby v teple přečkali,
vítr, sníh i slejvák.
A pokud bude peněz dost,
uděláme ze dřeva
hřiště dětem pro radost.
Odměnou vám budiž dárky,
dobrej pocit, vegan párky,
relaxační víkend v jurtě
pro zimomřivce radši v létě.
A kde že se to uděje?
Na naší Farmě Naděje!
V krátkém videu se dozvíte, co chceme
s pomocí peněz vybraných díky Hithit vybudovat:
 

Na co tedy půjde vybraná částka?

Pokud se nám díky Vám podaří vybrat cílovou částku, postavíme za ni stáj pro zvířata a týpí pro děti na dětském hřišti. Pokud se nám podaří vybrat víc, stáj zateplíme a bude i na skleník s kurníky pro slepičky, dílnu pro děti a karanténní stáj pro nově přijatá nebo nemocná zvířata. A pokud by se vybralo ještě více, použili bychom tyto finance na zbudování bezbariérového centra.

Jak to začalo

Samotný projekt Farma Naděje vlastně odstartovaly sociální sítě. Díky nim jsme se dozvěděli o podobných azylech (Farm Sanctuaries), které ve světě vznikají a fungují už déle než 40 let. Bylo pro nás milým překvapením, že existují útulky nejen pro psy a kočky, ale také pro tzv. hospodářská zvířata, která se v prožívání lásky, radosti i bolesti nijak neliší od našich domácích mazlíčků. Prasata jsou prý dokonce chytřejší než psi, krávy jsou pečlivé a starostlivé mámy a utvářejí mezi sebou přátelství na celý život a slepice jsou velcí mazlíci.

Chtěli jsme ukázat i dalším lidem, že zvířata, kterým jsme dali nálepku hospodářská, nám mohou nabídnout mnohem víc než jen kus žvance, a tak jsme na FB založili stránku a vyzvali všechny, kteří by se rádi jakýmkoli způsobem podíleli na vytvoření podobného azylu i u nás. Postupně se dalo dohromady několik lidí, pro které se Farma Naděje stala srdeční záležitostí a smyslem života.

Co je náš cíl?

Hlavním cílem projektu Farma Naděje je pomáhat hospodářským zvířatům zachráněným z nevyhovujících podmínek a zároveň ukazovat lidem, že se dá žít lépe a zdravěji bez toho, abychom podporovali utrpení a zabíjení jiných živých bytostí.

Formou přednášek přímo na farmě nebo na školách budeme veřejnost seznamovat s problematikou chovu hospodářských zvířat a nabízet jim inspiraci ke změně jídelníčku a životního stylu vůbec.  Chceme, aby Farma Naděje byla nejen šťastným domovem pro zvířata, ale i příjemným místem pro lidi, kteří si k nám mohou přijet odpočinout, potěšit se s našimi zvířaty, popovídat nebo i pomoci s tím, co je právě potřeba.

Osvětové centrum bude mít asi 230 m2 a poskytne zázemí pro členy spolku a naše pomocníky a především pak pro naše milé hosty – děti i dospělé. Prostory centra budou bezbariérové a útulně zařízené, aby se tam každý cítil jako doma. Farma naděje bude novodobý útulek pro zvířata, která zůstávají skryta před zraky veřejnosti a na která se v dnešním konzumním světě tolik zapomíná. O to víc potřebují naší lásku, pohlazení a pozornost.

Pomocí animoterapie chceme pomáhat dětem z dětských domovů, týraným či postiženým dětem a seniorům. Zkušenosti ze zahraničí potvrzují, že kontakt týraného dítěte se zvířetem, které si prožilo podobné utrpení, pomáhá dítěti zbavit se hluboko uložené bolesti a znovu se otevřít lidem.

1

Kontakt se zvířaty působí blahodárně na malé i velké.

Kontakt s takovým zvířetem boří bariéry a uvolňuje bloky u týraných dětí. Z jejich výpovědí vyplývá, že animoterapie působí téměř zázračně. Současně se chceme věnovat seniorům a ty pak propojit s dětmi. V týdnu chceme pořádat terapie a kurzy pro školy, dětské domovy a domovy důchodců, víkendy budou patřit rodinám s dětmi. Věříme, že návštěva naší farmy uspokojí malé i velké od dětí přes rodiče po babičky a dědečky, každý si u nás najde to své.

Ve společenské místnosti nebude chybět krb, piano, dětský koutek, knihovna, hudební salonek, v naší kuchyni vám rádi připravíme zdravé a chutné dobrůtky z rostlinných surovin, aby mohl každý vyzkoušet, jak pestrá a nápaditá je veganská strava. Chceme, aby se u nás naši hosté cítili jako na návštěvě u přátel nebo jako doma. Koho omrzí lenošení u krbu, může se venku porýpat v hlíně, postarat se o zvířata, v dílně si vyrobit něco na památku, nebo se vyhřívat v křesle na sluníčku a číst si knížku.

Proč to děláme?

Farma Naděje není jen o záchraně zvířat, ale především nás samých, protože tím, že ubližujeme jiným živým bytostem, ubližujeme především sami sobě. A chceme-li toto změnit, musíme začít právě u sebe, a změnit náš přístup a vnímání. Hospodářská zvířata nejsou zboží, ale myslící a cítící bytosti, které si zaslouží naši ohleduplnost. Většina lidí se o jejich osudy nezajímá a netuší, čím vším si musí v procesu „živočišné výroby“ projít, a mnozí jejich úděl chápou jako nutný v rámci naplnění svých vlastních potřeb.

Vlastním pozitivním příkladem chceme lidem nabídnout jiné úhly pohledu na různá témata, rozšiřovat jejich vědomí a učit je myslet v širších souvislostech, aby se mohli opět stát svobodnými a šťastnými bytostmi, které si budou vedomě tvořit vlastní vysněnou realitu. Chceme v lidech opět probudit lidskost, soucit a empatii vůči všem živým bytostem i přírodě, kterou potřebujeme a bez níž se neobejdeme.

Kdo jsme?

Jsme tři holky, které nechtějí jen chroupat mrkev, stěžovat si na facebooku, chodit na veganské přednášky a myslet si, že tím spasí svět. Chceme vytvořit něco, co má smysl a co pomůže změnit náš svět v hezčí místo pro život. Přidáte se?

 

3

Děti se rodí čisté a nezkažené a je pro ně přirozené projevovat lásku zvířatům. To teprve rodiče a společnost v nich tuto přirozenost potlačí a donutí je začít jíst mrtvá zvířata – maso…

Co už máme

Pozemky o celkové rozloze 2,6 hektaru v obci Dobrovítov, která se nachází ve Středočeském kraji nedaleko vodní nádrže Švihov (24 km) a měst Kutná Hora (23 km), Čáslav (17 km), 25 minut od dálnice D1, 93 kilometrů od Prahy a 143 kilometrů od Brna, tedy skoro v srdci České republiky. Loni jsme na pozemku postavili jurtu, letos jsme nechali na hranici pozemku přivést elektřinu a čekáme na „zelenou“ z městského úřadu v Čáslavi, abychom mohli nechat vyvrtat studnu. Na jaře založíme pastviny pro ovečky, kozenky, kravky a prasátka…

Naším milým patronem je producent, scénárista a režisér Petr Vachler. Finančně i morálně nás podporuje ředitelka loutkového Divadla Spejbla a Hurvínka paní Helena Štáchová, která propůjčuje hlas Máničce a Lise Simpsonové ze seriálu Simpsonovi.

Co dodat?

Každý z nás hledá v životě lásku a štěstí. Každý by rád objevil své poslání a smysl života. Tvořit vlastníma rukama a svým srdcem je základ. Farmu Naděje tvoříme s láskou a nadějí pro nás všechny, že můžeme žít lépe, v harmonii, v lásce a radosti. Všechno je možné, jen tomu uvěřit.

2

Každý z nás má v sobě lásku. Jen ji zase objevit. A být pánem tvorstva neznamená zneužívat, ubližovat a zabíjet. Ale naopak být soucitný a projevovat respekt a úctu každé živé bytosti.

Napsali o nás

http://veganmind.cz/clanek/vznika-farma-nadeje
http://rozhovoryvesvatojanu.blogspot.cz/2015/06/marie-sebestova-katerina-smidova.html
http://my89.cz/farma-nadeje-i-hospodarska-zvirata-maji-pravo-na-stastny-zivot/
http://www.vegan-kucharka.cz/farma-nadeje-prvni-skutecna-sance-pro-zvirata-z-ceskych-velkochovu/
http://www.prawda.cz/farma-nadeje-kdyz-se-sen-stava-skutecnosti/
http://casopiskvalitnizivot.cz/content/farma-nadeje-nadeje-pro-zvirata-i-lidi
http://regiobiz.cz/nebylo-jim-lhostejne-utrpeni-zvirat-a-tak-ze-zeme-vydupaly-farmu-nadeje/
http://www.kavarnamatkysobe.cz/ii-modni-blesak-pro-farmu-nadeje/
http://www.radiojunior.cz/chces-take-pomahat-hospodarskym-zviratum-aby-se-jim-zilo-lip–1526718
http://www.portalprozeny.cz/clanek/adoptujte-kravicku/

Tým Farmy Naděje


2 comments on “Hithit: Zimní bejvák pro zvířátka, letní hřiště pro děťátka
  1. Jaroslav Vizner napsal:

    Moc dobrá zpráva, že jsou lidé jako vy 🙂 Rád budu pomáhat. Kuráž

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top