Komu se nelení, tomu se zelení

Zdravíme všechny naše příznivce. Léto je v plném proudu a my jsme tu s krátkým přehledem, co se děje a bude dít na Farmě Naděje v Dobrovítově. 

Jak už možná víte, na začátku jara jsme nechali osít dva hektary travním a bylinným semenem, takže v tuto chvíli se už pozemek pěkně zelená. Bude ale potřeba nechat louku ještě jeden rok odpočívat, aby tráva a bylinky nabyly na síle a zvířata měla dobrou a zdravou pastvu.

V Dobrovítově se líbilo i zahradní architektce Dominice, která s námi v duchu permakultury vytváří návrh na osázení pastvin, sadu a zahrady jedlými stromy a keři. Permakulturní zahrada bude v budoucnu dávat dostatek ovoce, ořechů a bylinek nám i zvířatům a díky své rozmanitosti poslouží také jako zábavná venkovní škola pro malé i velké. Děkujeme tímto Dominice za pomoc a těšíme se na podzim, kdy bychom chtěli začít sázet. Pokud se budete chtít přidat, sledujte náš FB a web, kde včas zveřejníme termín brigády. Nocleh bude zajištěn v jurtě!

Na podzim máme také v plánu vybudovat přírodní jezírko s potůčkem pro husy a kachny a na konci léta začneme vrtat studnu. Veškerá povolení i potřebné finance máme, v tuto chvíli čekáme na dodavatelskou firmu, až dokončí zakázky, které měla nasmlouvané před námi.

Sejdeme se na Náplavce?
Koncem léta, přesně 28. srpna se spolu můžeme potkat na Veggie Náplavce, kde vás čekají veganské trhy předních českých veganských restaurací a obchodů, ochutnávky a inspirace v podobě živých food shows a workshopů, těšit se můžete na veggie cinema, dětské koutky, veggie DJ’s, sportovní exhibice, zajímavé hosty a hlavně na relax u řeky i na lodích.

A závěrem nám dovolte moc a moc poděkovat všem, kteří nás podporujete. Děkujeme, že nakupujete v našem e-shopu, posíláte pravidelné i jednorázové finanční příspěvky na náš transparentní účet, nabízíte pomoc a morální podporu. Vážíme si každé vaší pomoci a těší nás, že nám fandíte a tvoříte spolu s námi.
Děkujeme za vaši podporu naší kampaně na HitHit. I přesto, že jsme nedosáhli na cílovou částku a vámi poslané peníze byly vráceny zpět na vaše účty, někteří z vás neváhali a peníze poslali znovu již přímo na náš účet. Jsme moc rádi i za vaše vzkazy, které k platbám připojujete, velmi nás hřejí u srdce.

Hodně slunce a lásky všem přeje tým Farmy Naděje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.