Riky a Čiky potkávají na cestě Farmu Naděje

Tak tyhle dvě klubíčka běžela 10 prosince po silnici přímo proti nám. Koukáme jak blázni, co to v dáli běží, a když se to přibližovalo, bylo jasný, že jsou to pejsci. Jeden z nich kulhal a oba se krčili při zemi.

Hned jsme zastavili a začali je lákat na uzený tofu, který sme zrovna měli v autě 🙂 ale to je nijak extra nezajímalo, byli docela dost vystrašený a vypadali dost vypelichaně. Naštěstí se nám podařilo dostat je do auta celkem brzy a už jsme pelášili na farmu.

Byli jsme pár kilometrů od domova mezi lesy a nikde poblíž ani živáčka. Pejsci neměli ani obojky ani tetování a kdo ví, odkud pocházejí, ale nic pěkného to asi nebylo. Papali jako o život a byli neskutečně vděční za všechno. Dostali protiparazitální koupel a odčervení a hned do pelíšku k plné mističce

Jedná se o chlapečka a holčičku a prostě tato jména – Riky a Čiky si je našla sama Na rentgenu se u holčičky Čiky nepotvrdila zlomenina, ale vypadá to na staré zranění a nožička byla pravděpodobně vykloubena. Protože ji nikdo neléčil, tak ji má stále skrčenou a nenašlapuje na ni. Uvidíme zda půjde léčit a jaký bude postup, až se vrátí pan Doktor z dovči. Zatím budeme rešit Rikyho kastraci, aby mohli po karanténě hned mezi ostatní a začalo jim to pravé dobrodružství.

Některá zvířátka nám do cesty vstoupí sama, aniž byste nás o jejich pomoc žádali vy. Rozhodli jsme se, pokud to půjde, budou mít tyto bytosti trvalý domov u nás… pokud by se samozřejmě nenašel ještě lepší domov, než ten u nás, ale to uvidíme

Tyto pejsky jsme našli jen několik desítek metrů od místa, kde kdysi někdo vyhodil Vítečka… prvního obyvatele farmy, kterého jsme našli, když jsme se byli na pozemek v Dobrovítově poprvé podívat. Možná to není náhoda, kdo ví Teď čeká tyhle prcky (prý 2 a 3 roky by měli dle odhadu mít) ten nej život mezi tolika zvířacími a lidskými kamarády, kde si budou moci celé dny hrát a dovádět a už nikdo jim nebude ubližovat.

Vítejte doma Riky a Čiky 😊❤️

ciky a riky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.