Riky a Čiky potkávají na cestě Farmu Naděje

Tak tyhle dvě klubíčka běžela 10 prosince po silnici přímo proti nám. Koukáme jak blázni, co to v dáli běží, a když se to přibližovalo, bylo jasný, že jsou to pejsci. Jeden z nich kulhal a oba se krčili při zemi.

Hned jsme zastavili a začali je lákat na uzený tofu, který sme zrovna měli v autě 🙂 ale to je nijak extra nezajímalo, byli docela dost vystrašený a vypadali dost vypelichaně. Naštěstí se nám podařilo dostat je do auta celkem brzy a už jsme pelášili na farmu.

Byli jsme pár kilometrů od domova mezi lesy a nikde poblíž ani živáčka. Pejsci neměli ani obojky ani tetování a kdo ví, odkud pocházejí, ale nic pěkného to asi nebylo. Papali jako o život a byli neskutečně vděční za všechno. Dostali protiparazitální koupel a odčervení a hned do pelíšku k plné mističce

Jedná se o chlapečka a holčičku a prostě tato jména – Riky a Čiky si je našla sama Na rentgenu se u holčičky Čiky nepotvrdila zlomenina, ale vypadá to na staré zranění a nožička byla pravděpodobně vykloubena. Protože ji nikdo neléčil, tak ji má stále skrčenou a nenašlapuje na ni. Uvidíme zda půjde léčit a jaký bude postup, až se vrátí pan Doktor z dovči. Zatím budeme rešit Rikyho kastraci, aby mohli po karanténě hned mezi ostatní a začalo jim to pravé dobrodružství.

Některá zvířátka nám do cesty vstoupí sama, aniž byste nás o jejich pomoc žádali vy. Rozhodli jsme se, pokud to půjde, budou mít tyto bytosti trvalý domov u nás… pokud by se samozřejmě nenašel ještě lepší domov, než ten u nás, ale to uvidíme

Tyto pejsky jsme našli jen několik desítek metrů od místa, kde kdysi někdo vyhodil Vítečka… prvního obyvatele farmy, kterého jsme našli, když jsme se byli na pozemek v Dobrovítově poprvé podívat. Možná to není náhoda, kdo ví Teď čeká tyhle prcky (prý 2 a 3 roky by měli dle odhadu mít) ten nej život mezi tolika zvířacími a lidskými kamarády, kde si budou moci celé dny hrát a dovádět a už nikdo jim nebude ubližovat.

Vítejte doma Riky a Čiky 😊❤️

ciky a riky


One comment on “Riky a Čiky potkávají na cestě Farmu Naděje
  1. Iveta Stoklasová napsal:

    Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top