Sháníme traktor(istu) s oracím pluhem

Milí příznivci Farmy Naděje, dlouho jsme vás neinformovali o novinkách a průběhu prací na našem/vašem projektu. Ne proto, že by se nic nedělo, ale proto, že jsme čekali, až vše bude potvrzené nebo hotové. Zde tedy přehled toho nejdůležitějšího.

♣ Máme zpracovanou projektovou dokumentaci na vrtanou studnu (už jsme vás informovali před časem) a čistírnu odpadních vod. Obě projektové dokumentace jsou připraveny k předložení na stavebním úřadě. Zbývá už jen nechat vypracovat projektovou dokumentaci na samotný dům pro získání územního a stavebního povolení. I na tom už se pracuje, ale to bychom předbíhali…

♣ Máme hotovou architektonickou studii. Před tím, než se architekt pustí do zmíněné a poměrně složité projektové dokumentace pro získání územního a stavebního povolení, zpracovává po domluvě s klientem předběžnou architektonickou studii s 3D modely, půdorysy a celkovou situací na pozemku. Tuto studii už máme hotovou a už brzy vám představíme první počítačové modely Farmy Naděje. Jak už jsme zmínili výše, architekt nyní pokračuje na přípravě projektové dokumentace.

♣ Je sklizeno. Zemědělské družstvo ve Zbýšově, které mělo dle nájemní smlouvy na našem pozemku hospodařit až do roku 2020, nám vyšlo vstříc a od smlouvy ustoupilo. Jednou z podmínek bylo počkat do sklizně, aby družstvo nepřišlo o část své úrody řepky olejky. Sklizeň proběhla před několika dny, takže teď už je nám pozemek plně k dispozici a můžeme na něm začít pracovat.

♣ Máme vykolíkované hranice pozemku. K tomu, abychom mohli na pozemku hospodařit, je nutné znát jeho hranice. Nechali jsme je tedy vytýčit (vykolíkovat).

♣ Zažádali jsme o změnu využití z orné půdy na trvalý travní porost. Aby bylo možné na pozemku chovat a pást zvířata, bylo potřeba změnit způsob využití z orné půdy na trvalý travní porost (louku). O změnu jsme zažádali na stavebním úřadě a souhlasné rozhodnutí je v tuto chvíli před nabytím právní moci.

♣ Čekáme na vybudování dočasné (a následně trvalé) elektrické přípojky. Spolupracujeme s firmou ČEZ na vybudování elektrické přípojky na hranici našeho pozemku. Protože by však trvalá přípojka byla realizována až v dubnu příštího roku (což by nás brzdilo), zažádali jsme o dočasné řešení. To je v tuto chvíli v procesu.

Je sklizeno. Teď potřebujeme pozemek připravit pro další práce. Pomůžete?

Proč potřebujeme traktor s pluhem?
Abychom mohli pokračovat dál a začít na pozemku stavět jurtu, která nám poskytne zázemí v začátcích při budování přístřešků pro zvířata (než se nám podaří získat finanční prostředky na samotné centrum), je nutné pozemek po sklizni vyrovnat a připravit pro další práce. To znamená zaorat řepku, aby dál nerostla, pozemek usmykovat, aby na něm nebyly hrboly a díry, a přichystat ho pro osetí travním a bylinným semenem.

Předběžně jsme byli domluvení s místním zemědělským družstvem ve Zbýšově, ale velká vedra a sucha ledacos zkomplikovala a ZD by nám bylo schopné vyjít vstříc až v listopadu, což je pro nás kvůli návaznosti dalších prací pozdě.

Obracíme se tedy na vás s prosbou o pomoc – vlastníte, nebo znáte někoho, kdo vlastní traktor s oracím pluhem a kdo by byl ochoten přijet a pomoci nám pozemek v Dobrovítově zorat a zarovnat? V případě potřeby jsme schopní traktor s pluhem obsluhovat sami (lidi máme, jen technika chybí). Pokud nám umíte a chcete pomoci, ozvěte se prosím na náš e-mail katka@farmanadeje.cz, heslo: TRAKTOR.

Předem děkujeme všem za pomoc, a to i se sdílením naší výzvy.

Tým Farmy Naděje


2 comments on “Sháníme traktor(istu) s oracím pluhem
 1. Anonym napsal:

  Tak teď budu hodně jedovatej:-) Takže vy chcete „spasit“ svět a neumíte si poradit s takovou drobností jako je zorání kusu pozemku???? Když ani nevíte, že jako se nechá půjčit auto, zrovna tak se nechá půjčit traktor, či jakýkoliv jiný zemědělský stroj včetně nářadí????? A že to rozhodně není nic cenově nedosažitelného???? Ale ve vašem případě si opravdu nechte to pole zorat. Nebuďte zpupní měšťáci, kteří si myslí, že jezdit s traktorem může každej trouba. Jo, po silnici možná. Ale po poli určitě ne. Víte vůbec jaký je rozdíl mezi otočným a jednostraným pluhem? Co je to sklad a rozor? Jak má být takový pluh seřízen? Co je to třetí bod? Co je to tažný bod pluhu? Pokud má být práce se zemědělskými stroji prováděna odborně, nemůže to dělat nějaká opilá rádiovka, jak si myslíte.Časy se mění, nežijte v zajetí předsudků.
  Hodně štěstí.

  • adminus napsal:

   Milý anonyme (škoda, že jste se nepředstavil) 🙂
   Díky za milou zprávu. Otázku terénní úpravy už máme vyřešenou, domluvili jsme se s místním zemědělským družstvem. O zapůjčení traktoru jsme samozřejmě taky uvažovali, protože v našich řadách je bývalý farmář, který zemědělskou techniku umí ovládat a řídit a ví i jaký je rozdíl mezi otočným a jednostranným pluhem a co je sklad a rozor. Opilce mezi sebou nemáme, zřejmě ale podle sebe soudíte druhé. My v zajetí předsudků nežijeme, možná byste měl přestat soudit vy 🙂 Kritizovat dovede každý, něco vytvořit málokdo. Mějte se krásně a ať se vám daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top