Ohlédnutí za rokem 2016

Milí přátelé a příznivci Farmy Naděje, dovolte nám krátké ohlédnutí za předešlými dvanácti měsíci, za rokem 2016. Podle numerologie šlo o rok „devítkový“, tedy zakončovací, kdy jsme měli možnost dořešit a uzavřít vše, co nám už nesloužilo, co nás brzdilo v našem rozvoji, ať už osobním nebo profesním. Nám se podařilo několik dílčích úspěchů, na kterých můžeme stavět v letošním roce 2017. Roce nových začátků.

Kampaň HitHit
Prvním a naštěstí jediným neúspěšným počinem byla naše dubnová kampaň ve spolupráci se serverem HitHit. Naším záměrem bylo vybrat 333 tisíc na zimní ustájení pro zachráněná zvířata a dětský koutek pro naše malé návštěvníky. Požadované částky jsme bohužel nedosáhli, i tak jsme ale byli potěšeni vaším zájmem a podporou, když nám řada z vás vrácené peníze z kampaně poslala přímo na náš transparentní účet. Děkujeme.
Více zde: https://farmanadeje.cz/zimni-bejvak-pro-zviratka-letni-hriste-pro-detatka/

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud
Koncem dubna jsme se konečně dočkali zavedení elektřiny na hranici našeho pozemku. Kromě toho jsme oba dva hektary orné půdy nechali osít travním a bylinkovým semenem, aby měla zvířata kvalitní pastvu.
Více zde: https://farmanadeje.cz/mame-zaseto-a-elektrinu/

Zemědělské družstvo ve Zbýšově nám půdu připravilo a oselo travním a bylinným semenem. Příští rok by tu mohla být pěkná louka pro zvířata.

Permakultura na farmě
V červenci jsme do Dobrovítova pozvali zahradní architektku Dominiku, která pro nás v duchu permakultury vytvořila návrh na osázení pastvin, sadu a zahrady jedlými stromy a keři. Permakulturní zahrada bude v budoucnu dávat dostatek ovoce, ořechů a bylinek nám i zvířatům a díky své rozmanitosti poslouží také jako zábavná venkovní škola pro malé i velké.
Více zde: https://farmanadeje.cz/komu-se-neleni-tomu-se-zeleni/

Veggie Náplavka
Koncem léta, 28. srpna jsme se spolu mohli potkat na Veggie Náplavce, kde si mohou návštěvníci už tradičně vychutnat veganské trhy předních českých veganských restaurací a obchodů, ochutnávky a inspiraci v podobě živých food shows a workshopů, podívat se na tematicky zaměřené filmy nebo si poslechnout veganské hudebníky.
Více zde: https://farmanadeje.cz/komu-se-neleni-tomu-se-zeleni/

Máme vodu a máme jí dost
Na podzim, přesně 4. října nám firma pana Jaroslava Štechera z Ledče nad Sázavou vyvrtala 34 metrů hlubokou studnu, která dává 300 až 400 litrů vody za hodinu. Podle pana Štechera nám vrt zajistí dostatek vody i v případě suchého počasí. Vyvrtání studny nás vyšlo na 79 588,96 korun, které jsme zaplatili z našeho transparentního účtu, tedy z vašich příspěvků a sponzorskýcz darů.
Více zde: https://farmanadeje.cz/mame-studnu-a-v-ni-spoustu-vody-dekujeme/

Křemelina pro lidi i zvířata
V říjnu loňského roku jsme navázali spolupráci s dovozcem kvalitní křemeliny DiatomPlus. Křemelina je blahodárná nejen pro zdraví lidí, ale i zvířat. Tento doplněk stravy, který působí proti nejrůznějším parazitům a toxinům, si nyní můžete koupit prostřednictvím našeho webu kliknutím na banner, patnáct procent z prodejní ceny je pak připsáno na transparentní konto Farmy Naděje. Velmi si vážíme velkorysé podpory firmy DiatomPlus a děkujeme i vám všem, kteří nám přispíváte formou svého nákupu.
Více zde: https://farmanadeje.cz/koupi-kremeliny-prispejete-farme-nadeje/

Byla jednou jedna kadibudka
O víkendu 19. a 20. listopadu jsme na farmě vedle naší jurty postavili vlastními silami kadibudku, abysme nemuseli vystrkovat svoje sedinky do průvanu a na naše sousedy. Kromě toho jsme vykolíkovali budoucí pastviny a cesty a rozhodli o umístění přístřešků pro zvířata na pastvinách. Ty jsme před tím nechali zmulčovat, za což opět patří dík Zemědělskému družstvu ve Zbýšově.
Více zde: https://farmanadeje.cz/mame-kadibudku-a-zabydlujeme-jurtu/

Konečně! Teď už nám zadky nenastydnou!

Hezčí web
Náš tým se rozšířil o několik šikovných lidí, což se odrazilo i na našem webu. Ten je nyní barevnější a nápaditější. Souhlasíte nebo byste něco změnili? Své názory a nápady posílejte na e-mail: paja@farmanadeje.cz. 

Poděkování za vaši štědrost
To všechno, co jsme zatím dokázali, by nebylo nebýt vaší štědré a neúnavné podpory. Dovolte nám proto poděkovat všem, kteří nám zasíláte ať už jednorázové finanční příspěvky či pravidelné platby. V loňském roce jste nám věnovali úctyhodných 251 942,56 Kč! Velmi si vážíme velkých i menších darů, zvláště pak od lidí, kteří mají omezený rozpočet, a přesto neváhají pomoci. Děkujeme také těm, kteří nám zaslali částku 1000 Kč a vyšší:

5000 Kč   Alžběta Řeháčková, Martin Klement
4500 Kč   Alžběta Řeháčková, Karolína Rathousová
3500 Kč   Alena Švecová
3000 Kč   PMČ servis s.r.o.
2500 Kč   Nikol Pešová
1800 Kč   Nikol Pešová
1500 Kč   Jana Synková, Gabriela Kovářová, Jakub Kryšpín
1111 Kč     Petr Polák
1100   Nikol Pešová
1044 Kč   Tibor Kulich
1000 Kč   Veronika Fenclová, Michal Niščák (pravidelná platba), Mgr. Zuzana Hellero, Patrik Nedzbala, Ing. Radan Beneš, Šárka Selicharová, Lucie Gecová, Alena Hudáková, Radek Vlašic

A na závěr závěrka
Je naší povinností a ctí zveřejnit účetní závěrku za rok 2016. K nahlédnutí je zde.

V letošním roce už máme za sebou dvě úspěšné brigády a další jsou v plánu. Chceme postavit ohrady, venkovní přístřešky, sázet stromy a keře a další bohulibé činnosti. Pokud se budete chtít připojit, sledujte náš web nebo FB. Těšíme se na vás!

Tým Farmy Naděje

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

FN
 
FN
Chcete nám pomoci peněžním příspěvkem? Můžete zasláním libovolné částky či zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho transparentního konta č. 2300769996/2010.

č.ú. 2300769996/2010
Údaje pro zahraniční platby:
IBAN CZ4120100000002300769996
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Banka : FIO
IČO: 03901378
Sídlo spolku: Kaprova 42/14,110 00 Praha
Majitelem účtu je Farma Naděje, z. s.
Telefon: 777 633 561
Spisová značka: L 62162 vedená u Městského soudu v Praze
Děkujeme, každá pomoc se počítá!

Přes PayPal:
Při nákupech v e-shopech označte Farmu Naděje, nestojí Vás to nic a darujete nám % ze svého nákupu.
eshopy pro zvířátka

FN
www.givenio.org
Vegan potraviny, přírodní kosmetika, superfoods. Při objednávce vložte kód NADEJE5 a podpořte 5% z celkové ceny Farmu Naděje.
FN
Přejeme vám Vánoce zdravé, etické, šetrné, soucitné a přitom št'astné. Inspirujte se našimi tipy.
FN
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
přispívá na provoz Farmy Naděje
FN
Top